Црвена Звезда одлично ги продава и резервите

Црвена Звезда одигра солиден циклус натпревари во фазата по групи во Лигата на шампионите, по што го привлече интересот на клубовите, а играчите на српскиот првак станаа интересни на трансфер пазарот.

Прв во зимската пауза си заминува Немања Милиќ, а нов клуб ќе му биде белорускиот првак Бате Борисов. Договорот е на три години, а Црвема Звезда ќе добие отштета од околу 150 илјади евра.

Офанзивецот на „црвено-белите“ немаше голема минутажа во првенството на Србија, а воопшто и не беше пријавен за настапи во Лигата на шампионите, па сепак замина во одличен клуб.

Интерес има и за уште неколку играчи на Црвена Звезда, а блиску до трансфер во Трабзонспор е потенцијалниот репрезентатитвец Ненад Крстичиќ.

- Оглас -

Најнови вести