Црвена ѕвезда синоќа победи во европскиот фудбал, сега на ред се кошаркарите

Супер типот во Sport Life стандардно нуди 16 меча од различни спортови на кои може да одиграте со зголемени коефициенти. Фудбалот и кошарката доминираат во денешната понуда, а може да се најдат и тениски мечеви.

Црвена ѕвезда синоќа во Белград победи во Конференциската лига на УЕФА, а вечерва кошаркарите во црвено-бела опрема ќе се обидат да слават против Уникс Казањ во меч од Евролигата. Опасен е ривалот, но Ѕвезда на свој терен може да победи секого, а тоа го потврдува и билансот од три победи и само еден пораз сезонава во Белград во Евролигата.

Освен овој меч, имате уште 15 интересни дуели, а вам ви останува да ја одберете вашата добитна комбинација.

- Оглас -

Најнови вести