Украинците официјално објавија на кој стадион и во колку часот ќе ја пречекаат Македонија

Украинската фудбалска федерација официјално потврди дека натпреварот против Македонија од квалификациите за ЕП 2024 како домаќини ќе го играат на 14 октомври во Прага, со почеток во 15 часот.

Средбата ќе се игра на „Епет арената“, како што е официјалното име на стадионот на Спарта Прага познат и како „Летна“, кој има капацитет од 19.000 седишта.

- Оглас -

Најнови вести