Унгарскиот Нострадамус предвиде победа на Македонија над Црна Гора

Една верзија на познатиот француски астролог, физичар и гатач Нострадамус, кој точно предвидел многу работи кои ќе се случат после неговата смрт, се наоѓа и во Унгарија, па се користи и во туристички цели.

Треба само да ставите паричка за тој да ви каже дали нешто ќе се реализира.

Македонски навивачи се интересираа дали Македонија утревечер ќе ја победи Црна Гора на ракометниот меч од ЕП, и Нострадамус одговори потврдно. Веројатно и прашањето да беше од црногорски фан, тој ќе дадеше потврден одговор, но вака треба да се верува дека избраниците на Кирил Лазаров ќе освојат два бода, и во третата рунда против Данска ќе се борат за пласман во следната фаза.

- Оглас -

Најнови вести