Вака се шутираат пенали, нема голман кој може да одбрани ваков шут (Видео)

Аргентинецот Лукас Пасерини на мечот од мексиканската лига помеѓу Некакса и Клуб Америка (средбата заврши 1-1) даде гол за домашните од пенал, и со погодокот им даде лекција на сите изведувачи на пенали како треба да се шутне, без да се плашите дека голманот може да одбрани.

Силен шут во горниот агол е нешто што му успеа на Пасерини. На голот беше одличниот мексикански репрезентативен голман Гилјермо Очоа, но не постои голман кој може да го одбрани овој перфектно изведен пенал:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести