Ваков гол во 95 минута ретко се гледа (Видео)

Младиот 20-годишен напаѓач Карлос Ривера постигна фантастичен гол за својот тим Сантос де Гапилес, во првенството на Костарика. Се играа последните моменти од мечот, односно 95 минута, кога Ривера доби една топка во близина на аутот пред протвничкиот гол.

На изненадување на многумина, фудбалерот реши да шутира од огромна далечина и тоа го направи на перфектен начин. Успеа да го матира гостинскиот голман и топката заврши во мрежата за победа од 2:0 на неговиот тим. Ова е гол кој навистина вреди да се види.

- Оглас -

Најнови вести