Ваков пречек во 2023 година немал ниту еден друг тим во светот (Видео)

Фудбалерите на АИК Стокхолм засекогаш ќе го памтат првиот тренинг во 2023 година, и тоа благодарение на нивните навивачи. Кога играчите се појавија на теренот, навивачите кои го наполнија стадионот ги пречекаа со песна, факли и огномет.

Првенството во Шведска заврши во ноември, а Хакен е шампион, додека АИК, кој има 12 титули во домашниот шампионат, се нема радувано на првенствен трофеј од 2018 година.

- Оглас -

Најнови вести