Валенсија се пофали: Столе започна со тренинзи во новиот клуб (Видео)

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски, денес го имаше првиот, официјален, тренинг со неговата нова екипа, Валенсија. Од шпанскиот клуб на социјалните мрежи се пофалија со нашиот голман и низ видео покажаа само дел од тренингот.

Столе Димитриевски по пет години го напушти Рајо Ваљекано и како слободен агент се пресели во Валенсија и потпиша договор на две сезони.

- Оглас -

Најнови вести