Вардар победил во Дебар, а на сајтот на ФФМ стои дека натпреварот е завршен 1-1 (Фото)

Вардар сепак победил во Дебар против Кораби, резултатот бил 2-1 за скопските Црвено-црни, но тоа ништо не менува во позицијата на табелата, бидејќи Воска не загуби од Силекс, а тоа беше втор услов за вардарци да се најдат во баражот.

На сајтот на ФФМ и понатаму стои дека Кораби и Вардар одиграле 1-1, интернет стримијнг не работеше, затоа и најголем дел медиуми веруваа и објавија дека средбата завршила 1-1. Заборавен е еден гол на Вардар од првото полувреме. Вардар водел со 2-0 по првиот дел.

- Оглас -

Најнови вести