Вардарови феномени ги победуваат сите проблеми (Фото)

Вардар има многу проблеми сезонава, фудбалерите немаат земено плата неколку месеци, но на феноменален начин најтрофејниот клуб кај нас се бори со ситуацијата.

Имаше дури и најава за штрајк, но вардарци одлучија да бијат битка таму каде што најдобро знаат, на терен. Со пресврт го добија старото скопско дерби против Шкупи, со максимална желба за победа покажаа дека се вистински борци и над сите проблеми, па сега е време за славје.

Главен во вакви ситуации е голманот Филип Гачевски, а коментарот му е едноставен и убаво ја отсликува ситуацијата во Вардар.

„Феномени“, напиша Гачевски на својот фејсбук профил.

- Оглас -

Најнови вести