Вејд одлучи: Подготвен сум за последниот танц

Легендата на франшизата од Флорида, Двејн Вејд, вчера на социјалните мрежи истакна дека е подготвен да одигра уште една сезона во НБА, во дресот на Мајами, која ќе биде негова последна пред да влезе во кошаркарската историја.

Триесет и шестгодишниот бек со емотивна видеопорака го образложи неговиот следен чекор во кариерата, ќе ја игра шеснаесеттата сезона, а во следните денови треба да потпише ветерански договор со Мајами во вредност од 2,4 милиони долари.

„Секогаш работите ги правев на свој начин. Носев добри и лоши одлуки, но поради тоа, стигнав тука каде што сум, мислејќи дека правам добро за мене и за своето семејство. Чувствувам дека е исправно да ве замолам да ми се придружите во последниот танц на кошаркарските терени“, вели Вејд.

- Оглас -

Најнови вести