Штип има ракометен експерт со 14 погодени стрелци (Фото)

Обложувачки велемајстор си заработи над 100 илјади денари на тикет уплатен во објект на Sport Life во Штип, и тоа откако погодил дури 14-мина различни ракометари колку голови ќе дадат.

Одличната стратегија на играта на помалку голови му помогна уплатата од 50 денари да ја претвори во нето-износ малку повеќе од 100 илјади денари.

Коефициентите на добитниот тикет се движат од 1.60 до 2.10, а вкупната квота е 2.358,72, што е извонреден ефект и добивка од над 100 илјади денари со уплата од 50 денари.

Овој тикет го направи штипјанецот првопласиран во акцијата на Sport Life, „Експерт за ракомет“, во која победникот ќе добие 100.000 денари.

- Оглас -

Најнови вести