Велковски влезе во вистински момент, Риека со пресврт стигна до финале на хрватскиот Куп (видео)

Гостите од Осиек капитулираа само за 20 минути, македонскиот репрезентативец ќе се бори за куп-титулата во Хрватска.

Слични вести...