Велкоски капитенски, двоен стрелец за Сараево

Крсте Велкоски игра капитенски за Сараево, повторно беше прецизен и тоа двапати за еден од најтрофејните клубови во БиХ, а под налетот на гостите настрада Младост.

Сараево славеше со убедливи 6:0, а Велкоски погоди за 3:0 и потоа во финишот и за конечни 6:0. Велкоски игра како препороден, ја доби и капитенската лента во Сараево, а возвраќа со голови.

Клубот во бордо бои е лидер на табелата во БиХ со 30 бодови по 13 одиграни натпревари.

- Оглас -

Најнови вести