Вест хем се обиде, но не успеа да им застане на патот на Граѓаните: 20-та победа во низа за Сити (видео)

За противниците е проблем кога и стоперите на Гвардиола носат победи, а токму Дијаш и Стоунс му ја донесоа јубилејната 500-та победа на Пеп

Слични вести...