Видал продолжува со несериозноста: Погледнете што му направи на еден од тренерите на Интер (ВИДЕО)

Артуро Видал е надалеку познат по своите испади.

Фудбалерот на Интер и член на чилеанската репрезентација овојпат се најде во центарот на вниманието на вчерашниот натпревар на својот тим против Специја.

Тој влезе во игра во 87-мата минута, на местото на Роберто Галјардини, а само неколку секунди пред да зачекори на теренот, почна да му ги тегне ушите на еден од соработниците на тренерот Инзаги, кој во тие моменти ја креваше таблата за измени.

Останува непознато дали Видал сакаше да му го честита роденденот на овој начин или пак беше уште една од неговите невкусни шеги.

- Оглас -

Најнови вести