Во Гибралтар се срамат од историскиот пораз, го кријат резултатот (Фото)

Синоќа во Ница на дуелот на Франција и Гибралтар за првпат во историјата на квалификациските мечеви за ЕП или СП во Европа, се случи меч со конечен резултат 14-0, а понижените Гибралтарци се срамат да објават со каков резултат биле декласирани од Галските петли.

На профилите на Фудбалската асоцијација на Гибралтар на Фејсбук и другите социјални мрежи, пишува само „Тешка ноќ за Гибралтар против Франција“ и додаваат дека квалификациите ги завршуваат во вторник со меч против Холандија.

За „тешката ноќ“ не дозволуваат ни да се коментира.

- Оглас -

Најнови вести