Во Истанбул ќе се слави титула

2703 КуПС – Хака (17.00 часот)

Домашните се првопласирани во финската прва лига, немаат ниту еден пораз во досегашните 11 кола, во серија се од четири победи едноподруго, па затоа и важат за големи фаворити во дуелот со Хака, која е шеста на табелата и има само две ремија во десет кола, најчесто победува или губи. КуПС ги има најефикасниот напад и најцврстата одбрана во лигата. КуПС има серија од четири меча по ред на коишто игра со ГГ и 3+ голови. КуПС дома често прима гол, но на последните три дуели на свој терен против Хака успеваше да ја остави мрежата сува.

Предлог тип: 1 & 2-5 (1.93)

 

8152 Фенербахче – Анадолу Ефес (19.30 часот)

Во оваа серија од финалето на кошаркарскиот плејоф во Турција досега на сите три меча победуваше тимот кој беше во улога на гостин. Завчера Фенер ја имаше првата меч-топка за освојување на титулата, но Пиварите победија со 82-81, со кош на Ларкин во последната секунда, па сега предноста на Канаринците е 2-1 во победи и тие не би сакале да играат мајсторка на гостински терен, иако двапати го победуваа Ефес во неговата сала. Мотивите ќе бидат на страна на Фенербахче, кој има нова прилика да прослави титула со своите навивачи.

Предлог тип: 1 & <169.50 (2.50)

 

8091 Олимпијакос – Панатинаикос (20.15 часот)

Олимпијакос има прилика со победа дома над најлутиот ривал да ја запечати титулата во грчката лига, што би било голем успех за нив, со оглед на тоа дека Панатинаикос е европски првак. Олимпијакос водеше со 2-0 во оваа серија, сега е 2-1 и јасно е дека Зелените детелинки ги чека пекол и напнат меч. ПАО на трите меча во ова финале даваше од 83 до 86 поени, додека Пирејците имаа осцилации од 76 до 92 поени. Олимпијакос дома во 2024 година има само еден пораз, и тоа во април од Барселона, во меч на којшто имаше продолжение.

Предлог тип: > 156.50 поени (2.05)

 

1311 Еибар – Овиедо (21.00 часот)

Првиот меч од ова полуфинале на плејофот за влез во шпанската Ла Лига заврши 0-0 и вечерва ќе мора да има победник, макар и на пенали. Еибар е благ фаворит затоа што беше подобар од Овиедо во лигашкиот дел од втората шпанска лига, а и извлече реми на првиот бараж-меч како гостин и сега има реванш дома на познатиот тесен терен, кој е непријатен за сите гости. Резултатите на овие тимови покажуваат дека нема да биде нерешено, во 2024, ниту Еибар има реми дома, нити Овиедо годинава играл нерешено на гостински терен. На 2 јуни, Еибар на „Ипуруа“ го победи Овиедо со 4-3, вечерва не веруваме дека ќе биде ефикасно како пред десет дена бидејќи сега мечот е многу поважен од тој.

Предлог тип: & 0-3 (1.86)

 

4200 Годој Крус – Росарио (22.00 часот)

Годој Крус е тим кој е последен на табелата во аргентинската лига и нема ниту една победа во три одиграни меча досега, но двапати играа нерешено и имаат минус 1 бод, бидејќи се казнети од Федерацијата и стартуваа со негатива од три бода. Сите три меча досега има беа со 0-2 гола. Росарио е 13-ти и исто така има две ремија, но во четири кола, а Росарио има серија од три меча по ред на кои паѓаа точно по два гола. Последниот меѓусебен дуел на овие тимови беше пред една и пол година, Росарио победи со 1-0, но во Мендоза пред две години, а Годој Крус дома победи со 2-1.

Предлог тип: 1-2 I & 1-2 II (3.05)

- Оглас -

Најнови вести