Во контроверзен меч Волкановски ја одбрани титулата на спектакуларниот УФЦ турнир во Абу Даби (Видео)

Австралиецот со македонско потекло пак го победи Макс Холовеј, овојпат со тесен резултат и одлука на судиите од 2:1

Слични вести...