Во најтешкиот момент во кариерата, Елиот израдува дете дарувајќи му го дресот од мечот во кој се здоби со тешката повреда (фото)

Од слични причини фудбалерот на Ливерпул и детето завршија во болница, со убавиот гест Елиот ја придоби фудбалската јавност

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *