Во Охрид знаат како најлесно со 20 денари да добиете 1.000 евра

Ливчето на викендот во обложувалниците на SPORT LIFE доаѓа од автобуската станица во Охрид, па дилемата е дали е дело на некој локален играч или пред патување го има уплатено некој што се обложува, а привремено бил во Охрид.

Седум одиграни парови биле добитната комбинација за радост. Само со 20 уплатени денари, добивката е 61.745 денари, или што би се рекло точно 1.000 евра. Фудбалски се комбинациите на среќниот, но очигледно е и добар познавач на обложувањето.

Три парови се играни полувреме-крај со 3+ на голови. Монпелје без проблеми со 3-0 го победи Ним, а домаќините на полувремето имаа водство од 2-0. И Аугсбург даде два гола во првите 45 минути, а на крајот славеше со 4-1 против Фрајбург. Стандард ја потврди фаворитската улога на гостувањето кај Остенде и на полувремето водеше со 1-0, а на крајот славеше со 3-1.

Некогашниот шпански прволигаш Ла Коруња со 31 победи на гости кај Химнастик, што било доволно да излезе Т2 2+. Лех со 2-1 славеше над Легница, па погодени се условите да биде „кец“ со 3+.

Последни на ливчето му биле Сасуоло – Милан и Белененсеш – Брага. „Росонерите“ го израдувале кога го дадоа вториот гол за да излезе Т2 2+, а кога Еудуардо го погоди пеналот во 68-мата минтуа за водство од 3-0 на Брага, јасно беше дека е погоден и 3+ на португалскиот пар.

ДВОЈНА ШАНСА И ПОВЕЌЕ ГОЛОВИ ВО ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

На уплатното место на SPORT LIFE во Чаир, сигурен играч уплатил 1.000 денари и добил 137.348 денари. Пет парови има на ливчето кое сигурно го израдувало играчот. Три двојки се одиграни на играта двојна шанса и повеќе голови во второ полувреме. Со 1Х и 2>1 погодени се Бетис – Леганес (1-0), Ајнтрахт – Хановер (4-1) и Фиорентина – Аталанта (2-0).

Радост му донеле и Гент и Лил кои требаа да постигнат барем по два гола. Лил со 3-0 го доби дербито против Олимпик Марсеј, а Гент одигра 2-2 на гости кај Антверпен.

- Оглас -

Најнови вести