Во Перу се репризираше ремек-делото на Марадона и Меси – Погледнете го голот што ќе ве крене на нозе (Видео)

На мечот од Втората лига во Перу гостинскиот играч на Алијанса Атлетико постигна погодок што ќе ве потсети на изведбата на големите мајстори на фудбалот

Слични вести...