Во ПСЖ има повеќе стартери Италијанци отколку во Милан, повеќе Французи во Баерн отколку во ПСЖ!

Дури 80 проценти од фудбалерите кои се стартери вечерва во двете осминафинални средби од Лигата на шампионите, се странци во своите клубови.

Така, имаме ситуација во германск Баерн Минхен да има повеќе Французи отколку во францускиот тим Пари Сен Жермен, а во ПСЖ да има повеќе Италијанци во споредба со италијанскиот клуб Милан.

Во Тотенхем има тројца Англичани од 11-те стартери, а во Баерн има „дури“ четворица Германци.

- Оглас -

Најнови вести