Волеј за паметење – Велкоски го „копираше“ Зидан (Видео)

Поранешниот македонски репрезентативец Крсте Велкоски со прекрасен волеј во стилот на легендарниот погодок на Зинедин Зидан од финалето на ЛШ во 2002 година му донесе победа на Сараево во меч од купот на БиХ.

Велкоски како да сакаше да го копира Зидан и погоди речиси на идентичен начин против Вележ. Сараево победи со тој гол и обезбеди пласман во осминафиналето.

- Оглас -

Најнови вести