За ова е потребно да си мајстор – НХЛ-ѕвезда со жонглерски потези, и тоа на мраз (ВИДЕО)

НХЛ-ѕвездата Џек Хјуз, којшто настапува за Њу Џерси девилс, имаше импресивно жонглерско шоу, и тоа на мраз.

И покрај тоа што се работи за обично удирање на топката на нога, импресивен е фактот што тоа тој го направи додека на своите нозе имаше лизгалки, што е само по себе тешко.

Јасно е дека станува збор за професионалец од највисока класа, но фудбалот за него и не е баш познат спорт, што во секој случај ова го прави навистина импресивно видео.

- Оглас -

Најнови вести