Забивањето на Абу во топ 5 најдобри потези на колото во АБА (Видео)

Кошаркарите на МЗТ Скопје загубија од Мега со 93:86 во 21-вото коло во АБА-лигата, но потегот на центарот на Металците, Абдул-Малик Абу, се најде во најдобрите пет потези на колото.

Абу во третата четвртина имаше спектакуларно забивање, и тоа тој потег беше четврти најдобар во колото.

На петтото место е тројката со звукот на сирената за крај на третата четвртина на кошаркарот на Партизан, Јам Мадар.

На второто и третото место се наоѓаат забивањата на Харис Делалиќ и на Брајант Крофорд од Игокеа, а најдобриот потег беше асистенцијата на бекот на Црвена ѕвезда, Факундо Кампацо, до Бен Бентил.

 

- Оглас -

Најнови вести