Задржување на време во стилот на Луис Суарес (видео)

Луис Суарес го привлече вниманието на фудбалската јавност со својот начин да спречи брз напад на Чилеанците во вчерашниот меч на Копа Америка.

Течеше 87-maта минута кога голманот Браво требаше да изведе гол-аут, а во меѓувреме Суарес се „бореше“ да ја облече копачката. На голгетерот на Атлетико воопшто не му се брзаше, а ниту му дозволи на поранешниот соиграч од Барселона да ја врати топката во игра, застана пред него и продолжи со „борбата“ со неговата копачка.

- Оглас -

Најнови вести