Загубија со 10:3, ама го украдоа шоуто со оригинална тактика (Видео)

Стратегијата на третолигашот Карлови Вари при корнерите против Славија Прага беше одлична, но во сите други сегменти аутсајдерот беше слаб.

Слични вести...