Зинченко си оди од Манчестер сити, но останува во непосредна близина

Украинскиот лев бек Олександр Зинченко веќе не е во плановите на Манчестер сити, и ќе мора да си бара нов клуб.

Се шпекулира дека Евертон е на готовс, и сака да го донесе во своите редови, за да го спои во ист клуб со сонародникот Виталиј Миколенко.

Инаку, од Манчестер до Ливерпул има само 50-тина километри, па преселбата на Зинченко не би требало да му претставува проблем.

- Оглас -

Најнови вести