„Ѕвер“ од 170 килограми падна како „покосен“ откако судијата му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Бразилскиот ММА борец, Жужињо кој е активен и во 44-та  година во овие спортови, доживеа дебакл на турнирот АМЦ Фајт Најтс во Москва.

Тој се бореше против Белорусинот Петр Романкиевич, а иако ја имаше победата во своите раце, на крајот падна како „покосен“.

Жужињо го имаше на подот Романкиевич, но рускиот судија одлучи да ги крене двата борци, потег кој е необјаснив во ваквиот вид на борење.

Само неколку секунди потоа, Белорусинот му зададе неколку „кобни“ удари на Бразилецот кој што падна во несвест.

Погледнете како изгледаше тоа.

- Оглас -

Најнови вести