Ѕвезда го реши Партизан, стрелецот со скандалозна прослава, ги „решеташе“ Гробарите (Видео)

Црвена ѕвезда со 1-0 го доби 169-тото белградско вечно дерби против Партизан, и сега на лутиот ривал му побегна за дури 16 бодови.

Како што често се случува во последните години, поинтересно беше на трибините отколку на терен, но и фудбалерите со своите постапки и однесување придонесуваа за тензии.

Стрелецот на голот, Алекс Виго, кој многу среќно дојде до гол во 5-та минута кој му беше припишан нему, прослави така што отиде на трибините кај гостинските фанови и почна да симулирање пукање со рафална стрелба кон нив.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести