Меси го мина Чави со најмногу настапи за Барселона, прославата му ја разубави Дембеле со победнички гол во 90-тата минута (Видео)

Иконата на Каталонците го одигра 767-миот меч за клубот, што е нов рекорд, а за комплетно славење се погрижи францускиот интернационалец.

Слични вести...