Абутовиќ си замина од Вардар, но засекогаш останува „црвено-црн“ (Видео)

Илија Абутовиќ повторно е со „црвено-црниот“ дрес на Вардар. Србинот неколку сезони беше дел од тимот на Вардар, а летово направи трансфер во Рајн Некар, Поради повреда, еден од најдобрите дефанзивци не игра на денешниот меч против Вардар, но дојде во Скопје да се види со своите стари пријатели.

Пред мечот, Абутовиќ доби изненадување кое сигурно не го очекуваше. Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов му подари дрес со бројот 20 на кој пишуваше, „Илија фала ти за се“. Со овој потег Вардар уште еднаш ја покажа големината на клубот и не го заборави еден од најдобрите играчи кој „гинеше“ за македонскиот првак.

https://twitter.com/ehfcl/status/1048601979805687814

- Оглас -

Најнови вести