Адеми ќе го пропушти дуелот против Велковски, но ќе игра против Ерменија и Исланд

Повредата на моторот на македонската репрезентација, за среќа, не е сериозна, а ќе го пропушти дербито со Риека и евентуално мечот со Рапид Виена во Лигата на Европа.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *