Адвокатите на Ѓоковиќ презентираа доказ со кој што треба да му се дозволи настап на ОП на Австралија (ФОТО)

Адвокатите на Новак Ѓоковиќ во овие моменти имаат излегување пред австралиските власти по повод одобрување на визата на најдобриот светски рекет.

Тие, презентираа доказ на кој што стои дека Новак бил позитивен на Ковид-19 на 16 декември и според нив треба да им му се одобри визата за настап на првиот гренд слем во оваа година.

- Оглас -

Најнови вести