Агим Ибраими со гол го прекина двомесечниот пост

Агим Ибраими игра одлично за Домжале, а денеска со погодок против Мура го прекина двомесечниот пост без гол.

Ибраими со прецизен удар во 25. минута го отвори резултатот за домаќините. Агим беше еден од нашите најдобри репрезентативци, но во претходниот и овој циклус натпревари на македонската А селекција не беше повикуван од селекторот Игор Ангеловски.

Од лани е член на Домжале, екипа која играше квалификации за Лига Европа, а и годинава има амбиции за излез во Европа.

- Оглас -

Најнови вести