Еден ветеран заминува, но се најавува доаѓање на други двајца кај бразилскиот првак

Атлетико Минеиро по 50 години чекање ја освои титулата во бразилската Серија А.

Тимот кој што во своите редови ги има Хулк, Диего Коста и Едуардо Варгас планира дополнително да се засили со цел одбрана на насловот.

Медиумите од Бразил велат дека во плановите за идната сезона на овој тим се и Даглас Коста кој е под договор со Баерн Минхен како и искусниот дефанзивец Диего Годин. Додека се чекаат овие двајца ветерани, денеска пристигна веста дека од Атлетико Минеиро си заминува Диего Коста. Некогашниот играч на Атлетико Мадрид и Челзи, остана само 19 меча во дресот на бразилскиот првак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diego Costa (@diego.costa)

Голема желба на раководството на овој тим е и Оливие Жиру од Милан, но, таа опција изгледа малку веројатна бидејќи Французинот игра навистина одлично во редовите на италијанскиот великан.

- Оглас -

Најнови вести