Алиоски: На овој стадион го остваривме сонот, сега сме дојдени по нов успех

Езџан Алиоски, еден од најискусните во македонскиот состав, верува во нов успех против Грузија. Популарниот Џани се присети на историскиот успех од пред речиси две години, но потсети дека тоа е минато и сега мора да се фокусираат за Македонија да одигра уште еден силен меч и да стигне до нов успех.

„Многу добро го знаеме овој стадион. Тука го остваривме сонот. Сега повторно играме за ново постигнување. Знаеме каков е квалитетот на противникот, знаеме дека и атмосферата на трибините ќе биде поинаква од таа пред две години, но навивачите се навивачи, а ние на теренот треба да покажеме кој е подобар тим. Сакаме да оствариме ист резултат како претходниот пат. Поразот кој го претрпевме дома од Грузија пред неколку месеци, многу нè чинеше, тоа не е нашето вистинско лице и тука сме да покажеме дека знаеме да одиграме многу подобро“, рече Алиоски, кој додаде дека самиот настан за националниот тим е посебна мотивација за секој фудбалер да одигра на највисоко ниво.

- Оглас -

Најнови вести