Алкалоид го загуби дербито на турнирот, заврши на четврто место во Европа

Шампионот од 2016 година во нокаут меч за титулата загуби од Објетиво од Падова со 2.5:3.5, па Италијанците се радуваат на шаховската круна

Слични вести...