Алкарас ќе го победи Медведев, од фудбалски план тука се зголемените квоти за триумф на Грција и Албанија

Карлос Алкарас треба да го победи Данил Медведев за да биде во игра за полуфиналето на завршниот АТП Мастерс турнир во Торино, а зголемената квота за триумф на Шпанецот е 1.75 во Супер типот на Sport Life. Во понудата е и вториот денешен меч од Торино, а победа на Зверев против Рублјев се вреднува со 1.77.

Освен тенисот, тука се и четири хокеј-дуели на коишто има зголемени коефициенти, кои секако се фаворити за играње на љубителите на зимските спортови.

Фудбалот традиционално доминира и дури 10 натпревари се во денешната понуда. Тоа се комбинации од репрезентативни дуели, плус некои клупски средби, па вам ви останува да го одберете вистинскиот фаворит.

- Оглас -

Најнови вести