Англиски рулет – Им требаа 24 пенали за решение, промашија голманите и најдобриот пеналџија (Видео)

Борнмут и Кристал палас приредија шоу во пенал-серија со вкупно 24 удари, а домаќините се пласираа во следното коло на Лига купот со резултат 11:10.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *