Аргентина не го менува селекторот што им ја донесе светската титула

Аргентинската фудбалска федерација го продолжи договорот со селекторот Лионел Скалони.

Човекот кој во декември минатата година со Гаучосите стана светски шампион, ќе остане на клупата на Аргентина до 2026 година, односно до следниот Мундијал што ќе се игра во САД, Канада и Мексико.

Скалони освен што триумфира на Светското првенство што се одржа во Катар, со Аргентина стана и шампион на Јужна Америка откако во финалето беше победен големиот ривал, селекцијата на Бразил.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести