Асенсио е чувар на серијата на Реал Мадрид, 22 години без домашен пораз од Еспањол

Шпанскиот репрезентативец Марко Асенсио со гол во 41. минута му донесе победа на Реал Мадрид против Еспањол и сочува една неверојатна традиција и серија.

Реал Мадрид нема пораз на „Сантијаго Бернабеу“ од Еспањол точно 22 години и тоа е една од најдолгите серии во светот на фудбалот.

По пет одиграни натпревари Реал Мадрид е лидер во Ла Лига со 13 бодови, но Барселона со победа утре против Жирона може да се врати на врвот со максимален учинок и 15 бодови

- Оглас -

Најнови вести