Баба Марта донесе снег и многу радост во Турција – Навивачите лудуваа и со песна го чистеа теренот (Видео)

Март е познат како месец што знае да изненади и со снежна покривка, а таков е случајот денеска во Турција и им донесе многу радост на навивачите на Ризеспор.

Во Ризе вечерва гостува новиот првак Трабзонспор, а симпатизерите на домашниот тим се загреваа за мечот со чистење снег од теренот.

Тоа го сторија на многу интересен начин, со песна и со лудории на теренот, на кој се гаѓаа со снежни топки.

Почетокот на мечот доцнеше 20-на минути, но иако условите се тешки за игра Ризеспор и Трабзонспор го играат мечот во турската Прва лига.

На 15-на минути до крајот резултатот  е 2:2.

- Оглас -

Најнови вести