Балотели покажа која е разликата меѓу Путин и Бајден и предизвика жестоки реакции (Видео)

Марио Балотели веќе долго време е далеку од ѕвездениот фудбалски крем, но сепак тоа е играч кој секогаш е актуелен и побудува посебно внимание. Некогашниот италијански репрезентативец моментално настапува во тимот на Адана во Турција.

Напаѓачот е актуелен и на социјалните мрежи, а сега реши да го каже своето мислење околу тоа кого поддршува. Балотели постираше видео на кое беа преставени претседателите на САД и на Русија. На видеото Путин е преставен како достоен лидер, додека тоа не може да се каже за Џо Бајден, барем според истакнатото видео на профилот на Балотели.

Следувале жестоки реакции, па Балотели подоцна го избришал видеото што го постирал, пренесуваат странски медиуми.

- Оглас -

Најнови вести