Барселона пропушти шанса да му избега на плус 10 на Реал Мадрид, го доживеа првиот пораз во дуелите со Алмерија (Видео)

Фудбалерите на Алмерија го приредија најголемото изненадување во 23-то коло во Ла Лига, ја победија Барселона со 1:0.

Ова е прва победа за Алмерија во дуелите со Барселона. Во досегашните меѓусебни натпревари, Алмерија само два пати одигра нерешено и дури 11 пати загуби од каталонскиот тим.

Барселона не успеа да го искористи ремито на Реал Мадрид кој вчера против градскиот ривал Атлетико Мадрид одигра 1:1 и со евентуална победа да отиде на плус 10, сега има само седум бода предност на лидерската позиција на табелата пред Кралевите.

Голот кој ги шокира каталонците го постигна Ел-Билал Туре во 24-та минута.

 

 

- Оглас -

Најнови вести