Барселона си купи голем талент и опасен жонглер, за почеток ќе се кали во Б тимот (Видео)

Талентираниот офанзивец Пабло Торе е нов играч на Барселона и потпиша договор со гигантот со важност до 2026 година.

Момчето што има само 19 години доаѓа од редовите на Расинг и за почеток ќе се кали во Б тимот на Барселона.

Каталонците успеаја да ја добијат битката за Торе со уште неколку екипи кои беа заинтересирани за него, а веднаш по потпишувањето на договорот, објавено е дека отштетната клаузула за 19-годишниот фудбалер е 100 милиони евра.

- Оглас -

Најнови вести