Батлер го огреа сонце на „Сончевото“ дерби на Флорида (Видео)

Џими Батлер го игра само вториот меч во декември за Мајами хит по двојната пауза поради повреда на грбот и игра одлично во „Сончевото“ дерби на Флорида.

Олстар-кошаркарот на Хит ќе го заврши мечот против Орландо меџик со дабл-дабл учинок и по три четвртини веќе постигна 14 поени и има 10 скока, а Мајами води со двоцифрена разлика пред стартот на последниот период.

Батлер имаше и ефектно забивање во првата четвртина во најатрактивната акција на мечот.

Тајлер Хиро со прекрасна асистенција од својот кош, го пронајде Батлер за атрактивна завршница на акцијата.

https://twitter.com/NBA/status/1475211859347132419?s=20

 

 

- Оглас -

Најнови вести