Батлер сака да ја напушти Минесота

Кошаркарот на Минесота тимбервулвс, Џими Батлер, испратил барање до управата да му озовможат преселба во редовите на Мајами хит. Шутерот на „волците“ не е во добри односи со неговиот тренер Тим Тибадо и сака што поскоро да ја смени средината со цел да се фокусира на кошарката.

Иако следната сезона Батлер ќе биде слободен агент, тој не сака уште една сезона да помине во дресот на Минесота, а смета дека преселба во франшизата од Флорида е најдобра опција за него.

- Оглас -

Најнови вести