Базел и Краснодар делат иста судбина – Елиминираа европски прваци и пак не играат во ЛШ

На „Сент Јакоб“ денеска од 18.55 часот ќе се игра интересен меч на два клуба што според идентично сценарио приредија подвизи, па веднаш потоа испаднаа за настап во Лигата на шампионите.

Слични вести...